Автомобільні дефлектори - ціла група навісних пластикових аксесуарів, призначених для відхилення зовнішніх потоків повітря (зміни аеродинаміки) для отримання ряду переваг. Термін дефлектор походить від англ. to deflect - відхиляти. Крім відхилення швидкісних потоків повітряних мас, вітровики також виконують деякі інші завдання. У список товарів групи дефлектори для авто входять мухобойки - дефлектори капоту, вітровики - дефлектори бокових вікон, задні козирки / спойлери - дефлектори заднього скла, а також різні декоративні накладки - вії на фари, захист фар та інше. Розглянемо докладніше зазначені категорії.
Дефлектори бокових вікон - вітровики: характеристики, типи, ціни
Віконні дефлектори або вітровики, як їх часто називають автолюбителі, є найпоширенішим і функціональним представниками сімейства зовнішніх дефлекторів. Вітровики встановлюються на кожній автомобільній двері, над віконним прорізом, таким чином, що утворюється своєрідний навіс по всій лінії вікна автомобіля. Відхилені повітряні потоки і наявність козирка, утвореного елементами дефлекторів вікон перешкоджають проникненню в салон води і бруду, а також мають інші функції, які ми розглянемо пізніше. За формою виконання вітровики поділяються на клеяться і вставні.
Клеяться вітровики забезпечені встановленим скотчем, який використовується для їх монтажу на відповідні двері автомобіля. Вставні ж дефлектори вікон мають спеціальну форму, що характеризується виступом для фіксації під ущільнювальної гумкою двері. Завдяки своїй геометричній формі і пружності матеріалу, елементи дефлекторів кріпляться в області віконного отвору. До переваг такого типу ветровиков можна віднести простоту монтажу, а також відсутність необхідності працювати з клеящимися елементами. До недоліків відноситься необхідність порушувати цілісність ущільнювальної гуми двері. Крім того візуально вставні вітровики виглядають значно менш виграшно, оскільки вони утворюють ще одну лінію переходу кузов - двері - ущільнювач - поверхня ветровика. У той час як клеяться вітровики встановлюються на каркас дверей і приховують лінію ущільнювача, замість того, щоб підкреслювати і роздвоювати її. Вітровики на скотчі не руйнують цілісність ущільнювача і виглядають більш привабливо, тому користується набагато більшою популярністю у автоаматорів.
Вітровики - матеріал виготовлення, форма
Переважна більшість дефлекторів, доступних на ринку України, виготовляються з оргскла. Також даний матеріал часто називають акрил або плексиглас - це одне і те ж. Плексигласові вітровики відмінно переносять перепади температур, не руйнуються під впливом ультрафіолетового та інфрачервоного сонячного випромінювання. Дефлектори досить пластичні, вони здатні витримувати значні деформації, зберігаючи свою первинну форму. У більшості випадків елементи ветровиков з легкістю переживають контакти з гілками дерев та іншими об'єктами подібного типу.
Завдяки складу оргскла і технологічних процесів, еквівалентним тонуванню, виробники досягають різного рівня прозорості своїх виробів: від цілком прозорого до повністю непрозорий. Тут автомобілісти можуть обирати саме ті продукти, які задовольняють їхні власні запити і естетичні уявлення. Це ж можна сказати і щодо ширини ветровиков - комусь подобаються елегантні вітровики середньої ширини, а хтось незмінно обирає широкі дефлектори, утворюють велику що нависає зону. Такі дефлектори суттєво змінюють екстер'єр автомобіля. Вибір зовнішнього вигляду ветровиков - справа смаку кожного конкретного автомобіліста.
При цьому окрему увагу варто приділяти загальній формі ветровиков на вікна. Якісні віконні дефлектори виконані таким чином, що повторюють форму кузова. Таку продукцію іноді називають модельні вітровики - ці дефлектори встановлюються без зазорів - напруга на склеювальний елемент менше, надійність установки і термін служби більше.
Дефлектори бокових вікон - самостійна установка
Вітровики легко і приємно встановити самостійно. Не потрібне залучення фахівців сервісного центру. Не потрібні будь-які спеціалізовані інструменти. Для установки клеяться ветровиков слід помити і просушити зовнішню поверхню дверей автомобіля над віконними прорізами. Далі знежирити за допомогою безпечного розчинника. Намітити місця розташування елементів дефлектора і попередньо закріпити їх, частково звільнивши від захисту скотчу куточки агдезионной стрічки. Добитися рівного розташування елементів дефлектора щодо кузова і відносно один одного. Видалити залишки захисної стрічки скотча і створити сильне короткочасне тиск, який забезпечить надійну фіксацію ветровиков на дверях автомобіля.
Розглянемо переваги, які отримує власник, який вирішив купити вітровики на авто:
- Захист салону від попадання вологи і бруду. При їзді з відкритими вікнами брудна вода з калюж, яку піднімають колеса зустрічних і попутних автомобілів буде просто стікати по навісів ветровиков.
- Полегшення дихання і економія палива. Можливо рух з відкритими вікнами в дощову погоду. При цьому вода не потрапляє всередину, у той час як повітря вільно циркулює між салоном і вулицею, істотно знижуючи запотівання стекол. Також полегшується дихання водія і пасажирів, економиться ресурс кондиціонера автомобіля, а також паливо! Розглядаючи даний пункт, зрозуміло що вітровики і справді знижують витрату пального!
- Зручність при палінні. Нехай куріння - шкідлива звичка, але якщо вже палити у власному автомобілі, то з комфортом! Вітровики змінюють повітряні потоки, створюючи повітряну кишеню поза салону машини. Таким чином з'являється можливість розташовувати запалену сигарету за межами салону, і вона не буде роздуватися зустрічним вітром, а кількість диму, яке буде потрапляти в салон істотно знизиться.
- Підвищення безпеки руху. Завдяки навісу над бічними стеклами, утвореному встановленими ветровиками, брудна вода з лобового скла, яку повітря на швидкості зганяє на бічні стекла, стікає по ветровиками. А бічні скла залишаються чистими, що робить рух безпечнішим. Будь-який водій підтвердить, наскільки важливий хороший огляд бокових вікон для безпеки руху.
- Декоративна функція. Крім перерахованих корисних якостей, вітровики пропонують можливість оновлення зовнішнього вигляду автомобіля. Правильний підбір цього аксесуара здатна суттєво оживити візуальний вигляд транспортного засобу. Плавні форми в поєднанні з переливами глянцевих поверхонь елементів дефлекторів чудово вписуються в екстер'єр автомобіля, роблячи його індивідуальним і більш сучасним.
Ціна на дефлектори бокових вікон - зазвичай знаходиться на доступному рівні і суттєво нижче, ніж на більшість запасних частин і аксессауров для автомобілів. У багатьох випадках можна купити вітровики хорошої якості за цілком прийнятну ціну, грунтуючись на зазначених характеристик і особистих перевагах автовласника.
Дефлектори капота - мухобойки: характеристики, різновиди, ціни
Дефлектори капота аналогічно виконують захисну і декоративну функції. Мухобойка, подібно дефлектора вікон, в переважній більшості випадків, виготовляється з оргскла і виконує ряд корисних функцій, які стають доступними, якщо замовити дефлектор капота на автомобіль:
- Зміна аеродинаміки дозволяє відхиляти повітряні потоки вище лобового скла. Тепер частина дрібних частинок, бруд і комахи (звідси назва) не потрапляють на лобове скло. Поліпшується оглядовість, економиться омивач, підвищується збереженість лобового скла.
- Захист лакофарбового покриття капоту. Передня частина автомобіля перша зустрічає камінчики та інші предмети, які можуть бути підняті в повітря над трасою колесами великовантажних автомобілів, а також швидкісними зустрічними легковиками. Імовірність порушення цілісності лакофарбового покриття капота і всієї передньої частини автомобіля в результаті такого потенційного взаємодії значно знижується при використанні мухобойки.
- Декоративна функція. Дефлектор капота примітний аксесуар, що знаходиться в самій помітної частини автомобіля. Його застосування здатне значно оновити зовнішній вигляд машини. Мухобойки нерідко містять написи чи інші елементи декору.Також мухобойка здатна приховати вже існуючі дефекти покриття передньої частини автомобіля, що також може послужити причиною купити мухобійку на капот автомобіля.
За способом кріплення дефлектори капота можна розділити на два типу - найбільш прості моделі, для монтажу яких використовуються спеціалізовані об'єднані кріплення у вигляді металевих скоб і двостороннього скотча на внутрішній стороні мухобойки. Інші вироби оснащується так званими євро кріпленнями, що складаються з спеціальних проставок. Дефлектор капота на еврокреплениях, як правило, дорожче, оскільки краще підходить для нових автомобілів. Встановлення дефлектора на звичайних або еврокреплениях дуже проста і займе зовсім небагато часу. Мухобійка на звичайних кріпленнях дешевше і надійніше закріплюється. Скотч з внутрішньої сторони дефлектора капоту краще поглинає вібрації. Перевагою дефлектора на еврокреплениях є відсутність необхідності вкручування кріплень у внутрішню частину капота.
Дефлектори заднього скла - задні козирки: опис, ціни
Задні козирки накривають верхню частину скла, захищаючи її від сонячних променів. Більшою мірою задній козирок з плексигласу на автомобіль виконує декоративну функцію. Його завдання доповнювати візуальний образ, створений іншими елементами обважування - мухобійкою і ветровиками. В цьому відношенні дефлектор заднього скла конкурує зі спойлером. На відміну від капітального спойлера, оснащеного освітлювальними приладами, і вимагає серйозних робіт по монтажу, задній козирок з акрилу встановлюється в лічені хвилини.
Задні дефлектори, подібно ветровикам, бувають клеяться (на скотчі) і вставні. Вставні монтуються упорами під ущільнювальну гумку заднього скла, далі дефлектор тримається за рахунок своєї форми. Клеяться козирки встановлюються на скло, гумку або ляду в залежності від конструкції, яку реалізував виробник. Достоїнства і недоліки у даному випадку рівно ті ж, що і для ветровиков. Враховуючи ситуацію на ринку, можна відзначити, що дефлектор заднього скла на скотчі є більш поширеним товаром, який користується набагато більш високим попитом у автолюбителів у порівнянні зі вставними задніми козирками.
Ціна заднього дефлектора залежить від виробника і знаходиться на доступному рівні. Автомобілісту не складе значно праці купити задній козирок на авто, який підходить саме йому функціонально і естетично, за адекватну вартість.
Вії на фари, захист фар - загальний опис
Вії на фари дуже рідко встановлюються самостійно, без інших елементів зовнішнього обважування, таких як дефлектори капоту, вікон або заднього скла. Купити вії на фари - це скоріше завершальний штрих за надання автомобілю індивідуальності. Декоративні накладки на фари виконуються з органічного скла, подібно іншим розглянутих елементів зовнішнього тюнінгу. Їх форма повторює силует фари автомобіля і надає його "погляду" неповторності. Робота даного елементу декору змінює вираз "очей" автомобіля таким чином, що це помітно і в темний, і в світлий час доби!
Монтаж здійснюється за допомогою двостороннього скотча, що йде в комплекті і/або герметика. Особливості конструкції залежать від форми зовнішньої оптики конкретної моделі автомобіля.
Осібно стоїть виріб захист фар авто. У ньому поєднується функціональність - захист скла плафона ліхтаря від руйнування камінчиками та іншими агресивними елементами, які піднімають у повітря зустрічні та попутні автомобілі на дорозі, а також декоративна складова. Захист фар часто оформляється у вигляді цікавих рішень, які освіжають зовнішній вигляд автомобіля. Найбільш популярні кольори виду окуляри, війки тощо
Видно, що така, здавалося б, проста річ як автомобільний дефлектор має безліч різновидів і характеристик. У ситуації, коли немає бажання розбиратися у всіх цих тонкощах, можна звернутися в спеціалізований інтернет-магазин Родис, де нададуть кваліфіковану консультацію та допоможуть підібрати аксесуари даного типу для автомобіля.
Перелічені в цій статті аксесуари для автомобілів ВАЗ, ГАЗ, ЗАЗ, Ланос, Hyundai, Chevrolet, Ford, Skoda, VW, Toyota і безлічі інших можна замовити в нашому інтернет-магазині.